نگین زمردی در سال  1352در تهران متولد شد.نوازندگی پیانو را از کودکی نزد اساتید برجسته ایران آموخت. پس از اتمام تحصیلاتش در رشته مهندسی نساجی از دانشگاه امیرکبیر در سال 1375 ،به دلیل عشقی که به موسیقی داشت ، به سراغ بحث های جدی تری در زمینه  آهنگسازی رفت و نهایتا وارد دانشگاه هنر شد و کارشناسی ارشد خود را در سال 1388 با رتبه برتر اخذ نمود. او همچنین دوره های تخصصی تئوری و هارمونی را در کنسرواتوار تورنتو کانادا گذراند و با دیدگاه های تازه در این زمینه آشنا شد.

مجموعه قطعات سمفونیک او بنام ” فنا ” در سال 1390 برنده بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فجر شد . قطعه “اتم ” در سال 91 درآلبوم ” گوش پنج ” از مجموعه آثار آهنگسازان معاصر، توسط نشر ماهریزمنشر شد.  در سال 1392 کوارتت های زهی او در آلبوم ” رویای گریز ” منتشر و در سالن ارسباران توسط کوارتت زهی اروند اجرا گردید. آثار پیانویی او در سال 1393 در آلبوم “مسیر نگاهت” منتشر گردید وپارتیتور این قطعات در کتابی با همین اسم توسط انتشارات عطایی چاپ گردید .از دیگر فعالیت های او همچنین می توان از ترجمه مجموعه کتابهای آموزش آهنگسازی به نام “موسیقی اثر من” که توسط نشر ماهوردر سال 1394 به چاپ رسید را نام برد.

آلبوم “کاشفان فروتن فردا ” مجموعه آثار آهنگسازان معاصر ایرانی است و به همت  نشر بتهون در سال 1392 به بازار موسیقی آمد. در این آلبوم میتوان کوئینتت زهی او با نام ” بدرود ” را که در ارمنستان اجرا وضبط گردیده، شنید. بداهه نوازی های پیانوی او همراه سازهای سنتی ، درسال 1395در آلبوم ” سراب و حباب ” توسط نشر نوفه  منتشر گردید .آلبوم” درون کوچ ” که توسط نشر هرمس در سال 1397 منتشر شد مجموعه آثار سمفونیک اوست که در استودیو رادیو تلویزیون پراگ به رهبری باربد بیات اجرا و ضبط گردید.

او از مهرماه  1389″ نشستهای تخصصی گذر موسیقی ” را با هدف آشنایی و ارتباط پیوسته با نوازندگان، آهنگسازان ، اساتید، پژوهشگران موسیقی همچنین  ارتقاء سطح دانش هنرجویان در ایران و خارج از کشور راه اندازی کرد . این گروه همچنين پلی است برای ارتباط بیشتر با دست اندر کاران موسیقی ازجمله ،ناشر، مترجم، تولید کننده ،صدا بردار. این جلسات به صورت ماهانه در شهر کتاب های تهران یا در محل آکادمی گذر موسیقی، برگزار میشود .او چند سالی در دانشگاه هنر و دانشگاه آزاد ، مشغول تدریس مباحث موسیقی برای سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد بود و همکنون مدیریت آکادمی گذر موسیقی را بر عهده دارد.

صفحه اینستاگرام

http://www.instagram.com/neginzomorodi


آلبوم مسیر نگاهت، قطعاتی برای پیانو ی سولو اثر نگین زمردی

آلبوم و کتاب مسیر نگاهت انتشارات آذر کیمیا

آلبوم و کتاب مسیر نگاهت انتشارات آذر کیمیا


آلبوم مسیر نگاهت

آلبوم مسیر نگاهت


آلبوم رویای گریز کوارتت زهی نگین زمردی 

رویای گزر

                                         رویای گزر

CD Dream of Desertion


گوش مجموعه ای است که سعی دارد نمایشگاهی شنیداری از نواها، قطعات موسیقی و یا صداهای روزمره ی کوچه و خیابان که حاوی اشکال مختلف احساس و بیان هنری هستند را، جهت تغذیه ی هنری مخاطبانش ارایه کند. دلیل گرد هم آمدن قطعات یک مجموعه ی گوش فرم، سبک یا زیبا شمردن این آثار توسط سلیقه ای خاص نیست، بلکه در جمع آوری گوش سعی می شود آثار به نحوی کنار هم قرار گیرند که تضارب بین قطعات مختلف، نمایانگر احساس و بیان هنری شان باشد، تا مخاطب خود پی به کارکردهای مختلف هنری آن ها ببرد.

کوش 5

کوش 5


آلبوم گوش پنج انتشارات ماه ریز

                                                                 آلبوم گوش پنج انتشارات ماه ریزجلد اول و دوم کتاب «موسیقی اثر من» نوشته «کوین السون» و «وین-آن رُسی» با ترجمه‌ی «نگین زمردی» توسط انتشارات ماهور به بازار عرضه شد.
«موسیقی اثر من» مجموعه‌ای است برای پیانیست‌های جوان که می‌تواند به صورت فردی یا گروهی تجربه شود و هنرجویان را از لذت آهنگسازی قطعه‌ی خود بهره‌مند کند.

آنچه در این کتاب مطرح می‌شود، این است که به طور کلی بهترین راه برای فراگیری و به‌کاربستن تئوری موسیقی، آهنگسازی خلاق و مبتکرانه است. این مسیر احساس نتیجه‌گیری و اعتماد‌به‌نفسی را در هنرجو ایجاد می‌کند که در بین دوره‌های آموزش موسیقی، بی‌همتا محسوب می‌شود. هدف اصلی این مجموعه گشودن قابلیت‌های خلاق فرد و آشکار کردن استعداد‌های هنری او است و وظیفه‌ی معلم در این میان ترغیب و تشویق هنرجویان و جذاب‌تر کردن مسیر راه است.

ترجمه کتاب موسیقی اثر من انتشارات ماهور

                                                        ترجمه کتاب موسیقی اثر من انتشارات ماهور


آلبوم «حباب و سراب» اثر «نگین زمردی» توسط نشر موسیقی نوفه منتشر شد. این مجموعه شامل یازده قطعه بی کلام است که با هدف اجرای موسیقی تجربی بر پایه بداهه‌نوازی شکل گرفته است. در این آلبوم از قرار گرفتن دو فرهنگ متفاوت در کنار یکدیگر و برقراری تعامل بین آنها، دیالوگ‌های متفاوتی بین سازها برقرار شده که در میان آنها پیانو به عنوان سازی که قابلیت‌هایی از جنس موسیقی ایرانی و غیر ایرانی را دارد، نقش بسزایی ایفا می‌کند.

sarab IMG_5349-1

آلبوم حباب و سراب

                                          آلبوم حباب و سراب


این آلبوم مجموعه‌ای از آثار مجلسی آهنگسازان نسل معاصر ایران شامل روزبه رفیعی، فرزاد فضلی، آسو کهزادی، سیامک انوری، علیرضا چگینی، نیلوفر کریمی، نگین زمردی و کارن صباغی است که در 13 قطعه توسط نشر آوای خورشید منتشر شده است.

آلبوم کاشفان فروتن فردا انتشارات آوای خورشید

                                                آلبوم کاشفان فروتن فردا انتشارات آوای خورشید

04_102

آلبوم درون کوچ، آثار سمفونیک نگین زمردی

آلبوم درون کوچ اثر جدیدی به آهنگسازی نگین زمردی است. او پیش از این آلبوم حباب و سراب را منتشر کرده بود. آلبوم حاضر یک اثر ارکسترال است که شامل نه قطعه بی‌کلام است.در آبانماه ١٣٩٥ سمفونى “فنا” ساخته نگين زمردى توسط اركستر سمفونيك پراگ در استوديو راديو تلويزيون جمهورى چك اجرا و ضبط گرديد و توسط نشر هرمس منتشر شد.قابل ذكر است كه اين قطعه سمفونيك در سال ١٣٩٠ برنده بيست و هفتمين جشنواره فجرشد.

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید