گذر موسیقی ، با در نظر داشتن استاندارد های جهانی در تمامی برنامه ریزی های مربوط  به آموزش ، ارزیابی و اجرا و همچنین انتخاب کتابها و متدهای آموزشی روز دنیا، به ایجاد فرصت یادگیری برای تمام سنین، با قابلیت ها و علایق مخصوص خودشان پرداخته است. در واقع این مجموعه به نیازهای مخاطبین اندیشیده ، در سیستم آموزشی خود آنها را تحلیل کرده و پاسخ داده است . گذر موسیقی با تاکید بر تعلیم موسیقی در سنین پایین ، پرورش قدرت درک و تحلیل موسیقی در سنین بالاتر، آشنایی معلمین با روشهای موثر آموزشی جدید و مسئولیت پذیری در قبال افراد ، سعی بر بالا بردن کیفیت آموزشی دارد. . اعتقاد این سیستم آموزشی بر این است که تمامی کودکان قابلیت یادگیری موسیقی را همچون یادگیری زبان مادری دارند که البته با ایجاد محیط آموزشی مناسب و در نظر گرفتن ویژگی های شخصی هر هنر جو این راه برای آنها هموار تر میگردد.

تمام تلاش این مجموعه بر این است که با ایجاد روابط عمیق انسانی، در هنرجویان انگیزه قوی ایجاد کرده و ضمن آموزش الفبای موسیقی، به آنها بیاموزد که چگونه انسانهایی با حساسیت بالاتر و قلبی گشاده تر باشند .در آخر باید گفت ، گذر موسیقی محیطی است غنی از آموزش ،تشویق و تعهد  که هیچگاه فراموش نمیکند ما در جامعه ای زندگی  می کنیم سرشار از کودکان و نوجوانانی که استعدادشان کشف نشده است ، بنابراین با “افزایش قابلیت های فردی به  پرورش افرادی سالم ، پویا و خلاق می پردازد.

گذر موسیقی در واقع یک آکادمی تخصصی پیانو و آهنگسازی بوده و سطوح آموزشی اش به سطح پایه ، میانه ، پیشرفته تقسیم میشود .کتبی که در این آکادمی تدریس میشود بر اساس کتابهای روز مدرسه ها و کنسرواتورموسیقی کانادا می باشد.

فضای آموزشی گذر موسیقی طوری طراحی شده که کلاسهایی برای آموزش خصوصی و فضا های برای اجرای رسیتال و کارگاه های گروهی موسیقی مهیا می باشد.تمام کلاسها به پیانو و سیستم  صوتی   مجهز بوده و کتابخانه و سی دی خانه ای در اختیار هنرجویان میباشد.

ارزیابی هنرجویان گذر موسیقی هم به صورت ترمیک و هم در پایان هر سطح از تمام موارد تکنیکی ، تئوری و اجرا صورت می گیرد.

سی دی خانه گذر : برای دسترسی آسان هنرجویان به موسیقی های ارزشمند جهانی و آثار آهنگسازان برجسته دوره های مختلف موسیقی کلاسیک بخصوص آثار تک نوازی پیانو و یا ویلون، مجموعه ای به نام “سی دی خانه ” گرد آوری کرده ایم. هنرجویان می توانند سی دی  مورد علاقه شان را سفارش دهند و پس از چندی آن را دریافت نمایند.

برنامه سالیانه گذر موسیقی : این آموزشگاه ، کلاس های خصوصی و برنامه های گروهی خود را برای یکسال برنامه ریزی کرده و متعهدانه آنها را در زمان های مشخص شده برگزار می کند .

و امروز در تاریخ 16 شهریور 97 آموزشگاه گذر در محمودیه افتتاح گردید.