آکادمی گذر موسیقی

آکادمی تخصصی پیانو و آهنگسازی میباشد که بر اساس سیستم رویال کنسرواتوار کانادا برنامه ریزی های آموزشی خود را پیش میبرد ، این آموزشگاه در منطقه ی زعفرانیه و محمودیه ی تهران واقع است و جزو برترین آموزشگاه موسیقی منطقه یک میباشد. این مجموعه با برگزاری نشست های تخصصی موسیقی و مستر کلاسهای به روز موسیقی سعی در ارائه ی مطالب آموزشی باکیفیت دارد و با در نظر داشتن استاندارد های جهانی در تمامی برنامه ریزی های مربوط  به آموزش ، ارزیابی و اجرا و همچنین انتخاب کتابها و متدهای آموزشی روز دنیا، به ایجاد فرصت یادگیری برای تمام سنین، با قابلیت ها و علایق مخصوص خودشان پرداخته است. در واقع این مجموعه به نیازهای مخاطبین اندیشیده ، در سیستم آموزشی خود آنها را تحلیل کرده و پاسخ داده است . گذر موسیقی با تاکید بر تعلیم موسیقی در سنین پایین ، پرورش قدرت درک و تحلیل موسیقی در سنین بالاتر، آشنایی معلمین با روشهای موثر آموزشی جدید و مسئولیت پذیری در قبال افراد ، سعی بر بالا بردن کیفیت آموزشی دارد. . اعتقاد این سیستم آموزشی بر این است که تمامی کودکان قابلیت یادگیری موسیقی را همچون یادگیری زبان مادری دارند که البته با ایجاد محیط آموزشی مناسب و در نظر گرفتن ویژگی های شخصی هر هنر جو این راه برای آنها هموار تر میگردد.تمام تلاش این مجموعه بر این است که با ایجاد روابط عمیق انسانی، در هنرجویان انگیزه قوی ایجاد کرده و ضمن آموزش الفبای موسیقی، به آنها بیاموزد که چگونه انسانهایی با حساسیت بالاتر و قلبی گشاده تر باشند .در آخر باید گفت ، گذر موسیقی محیطی است غنی از آموزش ،تشویق و تعهد  که هیچگاه فراموش نمیکند ما در جامعه ای زندگی  می کنیم سرشار از کودکان و نوجوانانی که استعدادشان کشف نشده است ، بنابراین با “افزایش قابلیت های فردی به  پرورش افرادی سالم ، پویا و خلاق می پردازد.

گذرموسیقی از مهرماه ۸۹ تا مهر ماه ٩٩ با حمایت های معنوی و مادی نگین زمردی مدیریت شده و یک دهه درخدمت تمامی همراهان خود و میزبان بسیاری از اساتید به نام موسیقی ایران و خارج از کشور بوده است
افراد در تمامی سنین و سطوح میتوانند یادگیری موسیقی را در آکادمی گذر آغاز کنند. هنرجویان بسته به سن و سابقه ی اموزشی دریکی از سه سطح (پایه /میانه/ پیشرفته) قرار میگیرند که میتوانند آموزشی در خور نیاز خود دریافت نمایند از دیگربرنامه های گذر میتوان به موارد زیر اشاره کرد :کارگاه های موسیقی/رسیتال های پیانو/مستر کلاس ها/کلاس های سلفژ و آهنگسازی/یک فنجان موسیقی و…

برنامه سالیانه گذر موسیقی 

گذر موسیقی یکی از آکادمی های موسیقی است که برای آموزش هنرجویانش برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت دارد
آموزش ساز پیانو در دوازده سطح طراحی شده است ترم های  آن به صورت دوماهه می باشد که در هر ترم برنامه های گروهی برای گروه سنی کودک ، نوجوان و بزرگسال براساس علایق و توانمندی این گروهای سنی طراحی شده است .  این آموزشگاه ، کلاس های خصوصی و برنامه های گروهی خود را برای یکسال برنامه ریزی کرده و متعهدانه آنها را در زمان های مشخص شده برگزار می کند .

فضای آموزشی گذر موسیقی

طوری طراحی شده که کلاسهایی برای آموزش حضوری  و فضا های برای اجرای رسیتال و کارگاه های گروهی موسیقی مهیا می باشد.تمام کلاسها به پیانو و سیستم صوتی مجهز بوده و کتابخانه و سی دی خانه ای در اختیار هنرجویان میباشد.برای دسترسی آسان هنرجویان به موسیقی های ارزشمند جهانی و آثار آهنگسازان برجسته دوره های مختلف موسیقی کلاسیک بخصوص آثار تک نوازی پیانو و یا ویلون، مجموعه ای به نام “سی دی خانه ” گرد آوری کرده ایم. هنرجویان می توانند سی دی  مورد علاقه شان را سفارش دهند و پس از چندی آن را دریافت نمایند.

کتاب های آموزش گذر موسیقی

آموزشگاه گذر موسیقی همواره در تلاش است تا بتواند از یکی از بروز ترین متد های آموزش پیانو استفاده کند و هنرجویان بسیاری را با خود همراه کرده است .
در این مسیر ،هنرجویان درچهار سطح یادگیری Basic , Intermediate , upperintermediate و Advance قرار داده میشوند. قابل ذکر است که در این آکادمی دو متد متفاوت آموزشی ، یکی برای بزرگسال و دیگری برای کودک و نوجوان، را برگذیده ایم .
یک _ روش تدریس RCM ( Royal conservatory of Music ) که دارای تنوع و تخصص بسیار بالایی میباشد ، این مجموعه که celebrations series نام دارد ، شامل:
– دوازده کتاب رپرتوار پیانو (مقدماتی A تا سطح 10) مجموعه ای نمایندگی از قطعات دوره های سبک باروک ، کلاسیک ، رمانتیک و معاصر .
– ده کتاب اتود پیانو (سطح 1 تا 10) برای کمک به دانشجویان برای افزایش قدرت انگشتان و برخورداری از تکنیکهای مختلف نوازندگی و توانمند سازی در چالش های اجرایی .
دو . متد جیم باستین
در این متد تدریسی از کتاب هایی با نام technique ,piano, performance , theory استفاده میشود در واقع هنر جو مرحله به مرحله مبانی پیانو ، تئوری موسیقی ، تکنیک نوازندگی و همچنین و نواختن آهنگ های کلاسیک ، فولکلور ، پاپ ، جاز و… آشنا میشود .همچنین که هر کدام از این سطوح نیز به طبقات کوچک تری تقسیم میشوند که هنرجو با توجه به توانمندی هایش میتواند از این سطوح شروع کند .متد باستین ( bastien ) متد تدریسی است که کتاب هایش بیشتر مورد توجه گروه سنی ۵ _ ۱۲ سال میباشد و در سطوح Basic و Intermediate استفاده میشود .

ارزیابی هنرجویان گذر موسیقی

هم به صورت ترمیک و هم در پایان هر سطح از تمام موارد تکنیکی ، تئوری و اجرا همراه با ارائه ی کارنامه به هنرجویان گذر صورت می گیرد . از زمان شیوع ویروس کرونا حمایت از معلمان و توجه به توانائی هنرجویان برای برگزاری کلاسهای خود طبق برنامه ریزی های قبلی، جزو اهداف گذر موسیقی قرار گرفته است . ما با در دسترس قرار دادن منابع آنلاین معلم و ارائه تست و ارزیابی آنلاین این اهداف را برطرف کرده ایم . جلسات محازی بین معلم و مدریت و اولیا از یک راه حل مناسب برای این مسئله بسیارمهم است .

گذرموسیقی درنظر دارد در ترم آذر و دیماه از نوازندگی بهترین هنرجویان ، آلبوم موسیقی تهیه کند تا در این دوران سخت  با ایجاد انگیزه یک اثر ماندگار باقی بگذاریم. محتویات این سیدی به صورت چهار بخش میباشد :
1) بخش موسیقی هنرجویان آهنگسازی که قطعات خود را مینوازند و ضبط میکنند .
2) موسیقی پاپ غربی .
3)موسیقی ایرانی و قطعات ایرانی.
4)موسیقی کلاسیک.

گذر موسیقی

یکی از بهترین آموزشگاه های موسیقی منطقه ی یک و شمال تهران | آکادمی گذر موسیقی

بهترین آموزشگاه موسیقی منطقه یک تهران ، آکادمی تخصصی سازهای کلاسیک و آهنگسازی و موسیقی کودک که بر اساس سیستم رویال کنسرواتوار کانادا برنامه ریزی های آموزشی خود را پیش میبرد ، این آموزشگاه در منطقه ی زعفرانیه و محمودیه ی تهران واقع است و جزو برترین و بهترين آموزشگاه موسیقی منطقه یک است.
دراین دوران قرنطینه و شرایط سخت کرونا تمامی سعی و تلاش گذر موسیقی بر این بوده است که به صورت متعهد بر تمامی برنامه ریزی و تعهدات خود پایبند باشد.