سهراب معتبر 
کلاس آهنگسازی موسیقی الکترونیک
فعالیت موسیقی خود را با نواختن گیتار الکتریک و باس در گروه های محلی تهران آغاز کرد. در سال 1382 وارد کنسرواتوار تهران شد و در رسته ی گیتار جاز شروع به تحصیل نمود. در سال سوم علاقه ی خود را در رشته ی آهنگسازی یافت.به مرور علاقه اش به موسیقی معاصر و الکترونیک باعث شد که بار دیگر به درس خواندن این بار در هلند بپردازد. در این مدت به کشف دنیای موسیقی کامپیوتر پرداخت. موسیقی وی در این دوران با مباحث ریاضی و متدهای مختلف سنتز صدا هم در فرم فیکس و هم در اجرای زنده سروکار دارد. در سال ۱۳۹۳ از کنسرواتوار سلطنتی لاهه فارق التحصیل شد و در همان جا به تحصیل در مقطع فوق لیسانس مشغول شد. در آن سال ها اجراهای متعددی در هلند، آلمان، فرانسه و تهران داشت. در سال ۱۳۹۶ از انستیتو سونولوژی فارق التحصیل شد و از آن زمان تا کنون در کنار فعالیت موسیقی به برگزاری ورکشاپ و تدریس مشغول است.

داریوش صالح‌پور

نوازنده ی ساز گیتار الکتریک است و پس از آشنایی با سهراب و کاوه رمضان‌زاده، گروهی راک به نام «پیکولو» تأسیس کردند که به‌همراه سارا نائینی به اجراهایی در تهران پرداختند. در همان دوران، آشنایی او با رضا تاج‌بخش و علیرضا میرآقا شکل گرفت. در سال ۱۳۸۰ اولین قطعهٔ تنظیم‌شدهٔ داریوش صالح‌پور برای روزبه نعمت‌اللهی به نام «اگه نباشی» به‌صورت رسمی منتشر شد. او از آن زمان تا کنون، به‌صورت جدی به حرفهٔ تنظیم و آهنگ‌سازی مشغول است و تاکنون آثار زیادی در ژانر موسیقی پاپ و الکترونیک و راک تولید کرده‌است. او همچنین به‌عنوان گیتاریست و الکترونیک آرتیست با ارکستر شهرام شکوهی همکاری داشته‌است. همچنین، همکاری های زیادی با نیما وارسته داشت . داریوش صالح‌پور هم‌اکنون گروهی را با نام «ضرب و فوت» رهبری می‌کند که به سبک جاز و الکترونیک گرایش دارد.او دارای مدرک میکسینگ و مسترینگ (تکنیک‌های صدابرداری) از شرکت استرالیاییِ «ویوید ساوندز» است.

امیر باورساد
•برگذاری کلاس های اهنگسازی الکترونیک
•کار با نرم افزار اهنگسازی
‏ (Cubase & Ableton 10)
•طراحی و صداسازی الکترونیک
•اصول ریمیکس و ریمیک کردن اهنگ

دانش آموخته رشته موسیقی جهانی، موسیقی را با نواختن ساز پیانو آغاز کرد و سپس وارد دنیای موسیقی الکترونیک در زمینه صداسازی و ساخت موسیقی الکترونیک شد. وی زیر نظر اساتیدی چون نسا آزادیخواه و
آکین سوگور (Akin Sevgor) آهنگ سازی الکترونیک را فرا گرفته و در سالهای اخیر چندین پخش بین المللی و چندین اجرای زنده در شهرهای مختلف داشته . او از ۱۳۹۶ همکاری با تیم الکترونیک پالس و بابیلون استانبول را آغاز و هم اکنون عضو فعال در این تیم ها میباشد.

هر آنچه در باره موسیقی الکترونیک باید بدانید

موسیقی الکترونیک چیست؟
موسیقی الکترونیک در واقع نوعی از موسیقی است که از ابزارهای دیجیتال و مبتنی بر مدار و تکنولوژی ساخته شده است. به طور کلی صداهای تولید شده در موسیقی الکترونیک تنها با استفاده از علم الکترونیک ایجاد می‌شود. گونه ای از موسیقی به شمار می رود که در مراحل ایجاد و تهیه آن از سازهای الکترونیک و همچنین فناوری ها و تکنولوژی های الکترونیک استفاده می شود و می توان اینگونه هم گفت که در تولید صدا در سبک الکترونیک از ادوات آکوستیک به هیچ عنوان استفاده نمی شود و یکی از تفاوت های مهم و عمده آن با دیگر انواع موسیقی ها، در نوع صدای ساخته شده به وسیله ابزار الکترونیکی است.
در روش دیگر سعی می شود صداهایی خلق شود که هرگز کسی آن را نشنیده باشد. در این روش از صداهای سازهای آکوستیکی و یا صدای انسان آن هم توسط تکنولوژی صدای دیجیتال و پخش آن توسط نرم افزارها در محدوده ای که خارج از محدوده فرکانس طبیعی است و همچنین با قرار دادن افکت ها روی سمپل ها، نمونه برداری می شود و همان طوری که گفتیم در این روش صداهایی خلق می شود که هرگز کسی آن را نشنیده باشید. ابزارهای الکترونیکی شامل موارد زیر است که به معرفی آنها نیز می پردازیم.
* اکولایزر‌ها
* کمپرسور صدا
* مانیتورینگ‌های صدا
* تقویت‌کننده‌های صدا

در دهه 40 میلادی اولین ابزار موسیقی الکترونیک به نام نوار صوتی مغناطیسی تولید و به مرحله استفاده رسید که موسیقی نوازندگان را به نوار صوتی تبدیل می کرد.و بعدها توانسته اند با تغییر سرعت نوار و جهت آن منجر به توسعه موسیقی نوار الکترونیکی شوند.و بالاخره مهمترین عامل تحول موسیقی در دهه شصت میلادی در زمینه موسیقی به وقوع پیوست که آن هم ظهور کامپیوتر برای آموزش ساخت موسیقی الکترونیک شد.از آن به بعد با پیشرفت تکنولوژی رفته رفته این صنعت بسیار گسترده شد و افراد صاحب نظری کارهای بسیار شگفت انگیزی در تولید موسیقی الکترونیک انجام دادند.

سازهای رایج در موسیقی الکترونیک

علم الکترونیک توانسته به وسیله سازهای موسیقی در سبک الکترونیک اقدام به تولید صداهایی کند که در دستگاه های معمولی هرگز قابل اجرا نیست و به نوعی علم الکترونیک کمک بسیار بزرگی به دنیا موسیقی کرده است. در واقع صداهایی که از این نوع دستگاه ها خارج می شود به صورت یک سیگنال الکتریکی است.
* اّرگان
* لانچ پد
* گیتار الکتریک
* میدی کنترلرها
* سینتی سایزرها

آموزش تنظیم موسیقی الکترونیک
آموزش تنظیم موسیقی الکترونیک یکی از بخش‌های بسیار مهم در ساخت و تولید آموزش موسیقی الکترونیک می باشد.در واقع چیدمان و به اصطلاح Arrangment هرکدام از ساز‌ها در کنار هم بخشی از آموزش تنظیم موسیقی الکترونیک است. و برای آموزش تنظیم موسیقی الکترونیک می بایست یاد بگیرید که قبل از هر چیز از هر صدایی چگونه در موسیقی استفاده کنید و بعد از آموزش تنظیم موسیقی الکترونیک با توجه به اطلاعاتی که کسب کردید و تجربیاتی که بدست آوردید می توانید بهترین تنظیم موسیقی الکترونیک را انجام دهید.aبهترین نرم افزار های ساخت موسیقی الکترونیک عبارتند از:
*Logic
*ProTools
*Cubase
*Ableton Live
*Studio One
*FL Studio

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید