کلاس ها پیانو سطح پایه : از آنجایی که جلسات اولیه آموزش ساز ، بسیار در آینده هنری فرد سرنوشت ساز می باشد، گذر موسیقی در انتخاب متد، کتاب و معلم مربوطه بسیار حساس بوده و توجه خاصی به این مقطع دارد. کتابهای مربوط به این دوره، کتابهای “ماجرا جویی در پیانو ” می باشد. کتابهایی تمام رنگی با شخصیت های داستانی ، که سرشار از شعر و سرگرمی ، بازی های ریتمیک و فعالیت های متنوع برای یادگیری نت ها و افزایش مهارت انگشتان برای نواختن کلاویه های پیانو می باشد . کلاسهای پیانو پایه در سه سطح طراحی شده و شاگردان در پایان هر سطح مورد ارزیابی قرار گرفته و به مرحله بالاتر می روند.
کلاس های پیانو سطوح متوسط: در این سیستم هنرجویان پس از ارزیابی، در یکی از 4 سطح آموزشی قرار می گیرند. در پایان هر دوره با پشت سر گذاشتن امتحانات به دوره بالاتر می روند و گزارش امتحانات و گواهی به آنها ارائه می شود. متدی که در این سطوح تدریس می شود  “جیم باستین” می باشد .این سیستم آموزش پیانو برای هنرجویان سطح مبتدی تا متوسط به دقت سطح بندی شده است . عکسهای متنوع  و گرافیک خلاق کتاب به جذابیت ابن مجموعه اضافه میکند

کلاس های پیانو سطح پیشرفته : متدی که برای تدریس این هنرجویان استفاده میشود بر اساس سیستم آموزشی رویال  کنسرواتوار کانادا می باشد و در 10 سطح مختلف تعریف می گردد. کتاب های این بخش شامل کتاب رپرتوار ، کتاب اتود ، کتاب تمرین گام و آرپژ و کتاب های مخصوص دشیفراژ می باشد.

رویال کنسرواتوار موسیقی ،یکی از بزرگترین مدارس آموزش موسیقی در امریکای شمالی محسوب می شود . این مرکز آموزش بین المللی در سال 1886در شهر تورنتو کانادا تاسیس شده و سالیانه هزاران هنرجو را تحت تعلیم خود قرار می دهد . کیفیت اجرایی بالا، دستورالعملهای آکادمی دقیق ، استعداد یابی جوانان ، ارزیابی و سطح بندی های مشخص برای تمام سازها ، از جمله عواملی است که این آکادمی موسیقی، طرفداران زیادی پیدا کرده است . رویال کنسرواتوار موسیقی که بر گزار کننده انواع کلاسهای موسیقی (کلاسیک ، پاپ ،جاز ،موسیقی ملل و …) میباشد، ادعا دارد که برای معلمین و شاگردان کتب و ابزار آموزشی خلاق و با کیفیتی را به شکل منحصر به فردی ارائه می دهد .

کتابهای آموزشی:در ابتدای هر ترم هنرجو یک بسته آموزشی دریافت میکند که شامل موارد زیر میباشد:
1- کتاب تکنیک: این کتابها برای تقویت ،گرم کردن و انعطاف پذیری انگشتان و همچنین افزایش سرعت نوازندگی،هماهنگی دستها و اجرای روان طراحی شده اند.
2- کتاب اجرا : این کتابها برای بالا بردن حافظه و اعتماد به نفس هنر جو و مهارت اجرایی،طراحی شده اند.
3- کتاب تئوری: در این کتاب ها تمریناتی در راستای درسهای تئوری، طراحی شده اند تا هنگام حل آنها مفاهیم تئوری موسیقی ( از جمله فواصل و آکوردها ) بهتر درک شوند.
4-کتاب پیانو : این کتاب به عنوان زیرساخت ، شامل درسهای متنوعی است که هنرجو میتواند تجربیات مختلفی از آموزه های تازه خود را در غالب قطعات ساده شده کلاسیک ، موسیقی محلی ،موسیقی جاز و بلوز ، کسب کند.
5- دفتر برنامه ریزی : در این دفتر، برنامه هفتگی شاگردان به صورت جدولهایی طراحی شده اندو به آنها کمک میکند که علاوه بر تکالیف خود ، طبق مراحل مشخصی تمرین کرده و مدت زمان تمرین هفتگی خود را گزارش دهند.
6- سی دی شنیداری : متناسب با هر سطح، یک سی دی شامل قطعات انتخابی از موسیقی کلاسیک در این بسته آموزشی وجود دارد تا به این صورت شاگردان تشویق به شنیدن این موسیقی با ارزش گردند و ساختار های شنوایی شان برای نواختن قطعات شکل بهتری بگیرد.