کلاسهای خلاقیت و آهنگسازی سطح پایه

این کلاسها، هنر جو را به سمت نوشتن قطعاتی بکر و الهام بخش سوق می دهند تا از طریق موسیقی خود، به بیان شخصی و ابراز وجود بپردازد. این مبحث برای سطوح مبتدی   ومتوسط طراحی شده است و شامل مفاهیم با ارزشی برای نوشتن موسیقی مبتکرانه و خلاق می باشد که از سویی قواعد بنیادی ریتم، ملودی و هارمونی مطرح می کند و از سوی دیگر فرم در موسیقی، تئوری و تکنیک های آهنگسازی را به چالش میکشد .( کتابهایی که در این دوره ها تدریس میشوند، کتابهای ترجمه شده “موسیقی اثر من “در پنج جلد میباشد.)

در این کلاس ها، ابتدا با مشاهده جرقه های خلاقیت، در وجود هر هنر جو، شوق و شور آهنگسازی برای ساخت قطعه خودش ایجاد می گردد و سپس هنرجو در مسیر ارزشمندی که از ترکیب خلاقیت طبیعی با مهارت های موسیقایی ایجاد می شود، قرار میگیرد.  آشنایی بیشتر هنرجو با مفاهیم موسیقایی، از طریق یکسری فعالیت های سرگرم کننده و جذاب صورت می گیرد و برای تجربه کردن اصوات و ملودی ها، به او بداهه نوازی، آموزش داده می شود. در این دوره همچنین برای استفاده کردن از تجربیات دیگر آهنگسازان،  قطعات آنها آنالیز و بررسی می گردد.

سطح پیشرفته

در کلاس آهنگسازی سطح پیشرفته، موسیقی تماتیک و تحرک در ملودی،نگارش انوانسیون و فوگ،تکنیک های واریاسیون،نگارش فرم سونات و روندو، پلی مدالیته و پلی تنالیته، موسیقی دوازده نتی، نماد شناسی قرن بیستم و … تدریس می شود.