کلاس فرم ، ارکستراسیون و آهنگسازی

نگین زمردی در سال  1352در تهران متولد شد.نوازندگی پیانو را از کودکی نزد اساتید برجسته ایران آموخت. پس از اتمام تحصیلاتش در رشته مهندسی نساجی از دانشگاه امیرکبیر در سال 1375 ،به دلیل عشقی که به موسیقی داشت ، به سراغ بحث های جدی تری در زمینه  آهنگسازی رفت و نهایتا وارد دانشگاه هنر شد و کارشناسی ارشد خود را در سال 1388 با رتبه برتر اخذ نمود. او همچنین دوره های تخصصی تئوری و هارمونی را در کنسرواتوار تورنتو کانادا گذراند و با دیدگاه های تازه در این زمینه آشنا شد.

مجموعه قطعات سمفونیک او بنام ” فنا ” در سال 1390 برنده بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فجر شد . قطعه “اتم ” در سال 91 درآلبوم ” گوش پنج ” از مجموعه آثار آهنگسازان معاصر، توسط نشر ماهریزمنشر شد.  در سال 1392 کوارتت های زهی او در آلبوم ” رویای گریز ” منتشر و در سالن ارسباران توسط کوارتت زهی اروند اجرا گردید. آثار پیانویی او در سال 1393 در آلبوم “مسیر نگاهت” منتشر گردید وپارتیتور این قطعات در کتابی با همین اسم توسط انتشارات عطایی چاپ گردید .از دیگر فعالیت های او همچنین می توان از ترجمه مجموعه کتابهای آموزش آهنگسازی به نام “موسیقی اثر من” که توسط نشر ماهوردر سال 1394 به چاپ رسید را نام برد.

آلبوم “کاشفان فروتن فردا ” مجموعه آثار آهنگسازان معاصر ایرانی است و به همت  نشر بتهون در سال 1392 به بازار موسیقی آمد. در این آلبوم میتوان کوئینتت زهی او با نام “ بدرود ” را که در ارمنستان اجرا وضبط گردیده، شنید. بداهه نوازی های پیانوی او همراه سازهای سنتی ، درسال 1395در آلبوم ” سراب و حباب ” توسط نشر نوفه  منتشر گردید .آلبوم” درون کوچ ” که توسط نشر هرمس در سال 1397 منتشر شد مجموعه آثار سمفونیک اوست که در استودیو رادیو تلویزیون پراگ به رهبری باربد بیات اجرا و ضبط گردید.

او از مهرماه  1389″ نشستهای تخصصی گذر موسیقی ” را با هدف آشنایی و ارتباط پیوسته با نوازندگان، آهنگسازان ، اساتید، پژوهشگران موسیقی همچنین  ارتقاء سطح دانش هنرجویان در ایران و خارج از کشور راه اندازی کرد . این گروه همچنين پلی است برای ارتباط بیشتر با دست اندر کاران موسیقی ازجمله ،ناشر، مترجم، تولید کننده ،صدا بردار. این جلسات به صورت ماهانه در شهر کتاب های تهران یا در محل آکادمی گذر موسیقی، برگزار میشود .او چند سالی در دانشگاه هنر و دانشگاه آزاد ، مشغول تدریس مباحث موسیقی برای سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد بود و همکنون مدیریت آکادمی گذر موسیقی را بر عهده دارد

کلاس آهنگسازی مقدماتی تا پیشرفته

آفتاب درویشی متولد تیر ۱۳۶۶ در تهران است. در پنج سالگی نواختن ویولن را آغاز و بعدها ساز پیانو را انتخاب کرد و به صورت تخصصی ادامه داد و همینطور با ساز‌های دیگری مثل کمانچه و سه‌ تار نیز آشنا شد. در بیست و سه سالگی زیر نظر اساتیدی چون دکتر آذین موحد و دکتر کیاوش صاحب نسق در رشتهٔ نوازندگی از دانشگاه تهران با رتبه ممتاز فارغ التحصیل شد. آفتاب همزمان با اتمام تحصیلات خود در ایران به هلند رفت و تحصیلات خود را در زمینه آهنگسازی در کنسرواتوار سلطنتی لاهه ادامه داد و در رشته آهنگسازی فیلم از کنسرواتوار آمستردام مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرد. موسیقی آفتاب درفستیوالهای مختلفی در آسیا و اروپا توسط آنسامبل های مهم اروپایی و آمریکایی به اجرا درآمده. آفتاب همچنین درفستیوال هایی چون فستیوال هلند(بزرگترین فستیوال سالانه هنری هلند) و بیستمین نشست سالانه آهنگسازان جوان(اپل دورن-هلند) شرکت داشته است. در سال ۲۰۱۳ آفتاب آهنگساز برگزیده برای همکاری با ۳ طراح رقص مطرح از کشورهای یونان(کینیتاریس استودیو-آتن و مرکز رقص معاصر آکروپودیتی-جزیره سیروس در یونان) و ایتالیا (مرکز رقص معاصر آیپ در میلان) بوده است. اوهمچنین در سال ۲۰۱۵ برنده جایزه ی «آموزش موسیقی» از خانه هنری لیستوس در آیسلند و در سال ۲۰۱۶ برنده ی جایزه ی آهنگسازان جوانِ تنسو برای کر آکاپلا به عنوان نخستین زن و نخستین فرد غیر اروپایی در این رویداد بزرگ هنری که هر ساله در اروپا برگزار می شود شد.
در سال ۲۰۱۷ آفتاب به عنوان یکی از جوانترین آهنگسازان پروژه ی « پنجاه برای آینده» توسط کوارتت زهی کرونوس انتخاب شد. این پروژ ی پنج ساله با هدف تولید آرشیوی منسجم از رپرتوار کوارتت زهی معاصر با همکاری کارنگی هال نیویورک شکل گرفته. آفتاب اولین اپرای خود به نام توران دخت را در زمستان ۹۷ در برج آزادی و در تابستان همان سال در هلند فستیوال آمستردام به روی صحنه برده است.
از دیگر فعالیت های آفتاب می توان به تدریس در دانشگاه تهران اشاره کرد.

کلاس های آهنگسازی آفتاب درویشی که شامل تئوری موسیقی، هارمونی، سلفژ و‌پیانو نیز می گردد محدودیت سنی خاصی ندارد و به صورت خصوصی برگزار می شود.

کلاس های آهنگسازی معاصر مقدماتی تا پیشرفته

رامین روشندل
رامین روشندل موسیقی را با نوازندگی سه‌تار آغاز کرده و نزد اساتیدی چون فرشید جم، حمید سکوتی و محمدرضا لطفی درس گرفته است. او پس از اتمام کارشناسی در نوازندگی موسیقی ایرانی در دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد آهنگسازی در دانشگاه تهران، تحصیلات خود را در مقطع دکتری آهنگسازی در دانشگاه آیُوا ادامه داده است.

پیش از اقامت به آمریکا، او با آهنگسازانی چون محمدرضا تفضلی، امیر تفرشی‌پور، امین هنرمند، فوزیه مجد، نادر مشایخی، و در امریکا با جاش لِوین، سیوان کوهن-الیاس و دیوید گامپر کار کرده است.

کلاس های آموزش آهنگسازی و خلق موسیقی برای کودکان

مدرس: هاله خوانساری فرد

لیسانس آهنگسازی دانشگاه هنر
دانشجوی کارشناسی ارشد آهنگسازی دانشگاه هنر تهران
مربی موسیقی کودک و برگزار کننده ی کارگاه های بازی های موسیقایی مادر و کودک و کارگاه های آهنگسازی خلاق کودکان .
دارای مدرک مربیگری موسیقی کودک از آموزشگاه موسیقی پارت
دارای مدرک مربیگری کارگاه های مادر و کودک از موسسه ی مامیران
دانش آموخته در کارگاه های مختلفی مانند کارگاه بازی های ریتمیک و آوازی و یاخت ساز پدرو اسبی سانچز، دوره های مختلف موسسه ی آدمک، کارگاه بازی های حرکتی ، دوره های طراحی بازی حامد صید محمدی و …

کلاسهای خلاقیت و آهنگسازی سطح پایه

این کلاسها، هنر جو را به سمت نوشتن قطعاتی بکر و الهام بخش سوق می دهند تا از طریق موسیقی خود، به بیان شخصی و ابراز وجود بپردازد. این مبحث برای سطوح مبتدی   ومتوسط طراحی شده است و شامل مفاهیم با ارزشی برای نوشتن موسیقی مبتکرانه و خلاق می باشد که از سویی قواعد بنیادی ریتم، ملودی و هارمونی مطرح می کند و از سوی دیگر فرم در موسیقی، تئوری و تکنیک های آهنگسازی را به چالش میکشد .( کتابهایی که در این دوره ها تدریس میشوند، کتابهای ترجمه شده “موسیقی اثر من “در پنج جلد میباشد.)

در این کلاس ها، ابتدا با مشاهده جرقه های خلاقیت، در وجود هر هنر جو، شوق و شور آهنگسازی برای ساخت قطعه خودش ایجاد می گردد و سپس هنرجو در مسیر ارزشمندی که از ترکیب خلاقیت طبیعی با مهارت های موسیقایی ایجاد می شود، قرار میگیرد.  آشنایی بیشتر هنرجو با مفاهیم موسیقایی، از طریق یکسری فعالیت های سرگرم کننده و جذاب صورت می گیرد و برای تجربه کردن اصوات و ملودی ها، به او بداهه نوازی، آموزش داده می شود. در این دوره همچنین برای استفاده کردن از تجربیات دیگر آهنگسازان،  قطعات آنها آنالیز و بررسی می گردد.

سطح پیشرفته

در کلاس آهنگسازی سطح پیشرفته، موسیقی تماتیک و تحرک در ملودی،نگارش انوانسیون و فوگ،تکنیک های واریاسیون،نگارش فرم سونات و روندو، پلی مدالیته و پلی تنالیته، موسیقی دوازده نتی، نماد شناسی قرن بیستم و … تدریس می شود.