کلاس های سلفژ و آواز گذر موسیقی با همکاری دانش آموختگان موسیقی فعالیت خود را در زمینه آموزش آواز کلاسیک مدتی ست آغاز کرده و علاقه مندان  را به صورت خصوصی و گروهی می پذیرد.
این مجموعه قصد دارد تا با سطح بندی در سطوح مبتدی تا پیشرفته و با برنامه ریزی و کتب مشخص شده هنرجویان را در مسیری هدفمند قرار دهد.
نکته قابل توجه آموزش همزمان سلفژ و تکنیک های آوازی در یک جلسه کلاسی است.نت های موسیقی در واقع همان الفبای این زبان زیبا هستند که یک نوازنده توانا می بایست قابلیت بی اشکال و روان خواندن نت ها و ریتم های موسیقی را داشته باشد .در این سیستم ما توجه و تاکید زیادی به این مبحث داریم ، چرا که قدرت بالا در نت خوانی و ریتم خوانی و انتقال سریع آن به انگشتان ، اجرا ی یک قطعه را به مراتب آسانتر و سریع تر میکند. .کلاس های سلفژ ، به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار میشود که در صورت توانمند بودن و تمایل هنرجو ، این فرد به عضویت گروه کر گذر موسیقی در می آید و برای اجراهای گروهی آماده می گردد.

کلاس تئوری موسیقی :یک نوازنده برجسته ،علاوه بر تکنیک نوازندگی  و سرعت بالای نت خوانی  ، باید درک درستی از مفاهیم موسیقایی و تئوری آن داشته باشد تا اجرای فهیم تر و صحیح تری از قطعه خود ارائه نماید. از جمله مواردی که هنر جویان در کلاس تئوری موسیقی  با آن آشنا میشوند : ، شناخت گام ها ، فاصله ها ، تریاد و انواع آکورد ها ،تشخیص فرود ها ( کادانس ها )، میزان های ساده و ترکیبی، انتقال، مدولاسیون و همچنین شناخت فرم میباشد. در سطح های پیشرفته، مباحثی چون هارمونی و کنترپوان به هنر جو معرفی می گردد.