نشست هفتاد و هفتم گذر موسیقی با مهرداد غلامی 

مهرداد غلامی-گذرموسیقیمهرداد غلامی در سال 1368 در تهران متولد شد و از سنین کودکی نوازندگی فلوت را آغاز کرد. وی دانش آموخته‌ی  رتبه‌ی اول دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران در مقطع لیسانس در رشته‌ی نوازندگی فلوت و فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تگزاس-کریستینِ امریکا به عنوان نفر اول دوره است و هم اکنون نیز دانشجوی مقطع دکترای نوازندگی (DMA) در دانشگاه تگزاس کریستین (TCU) است و به عنوان دستیار نیز با این دانشکده در زمینه‌ی تدریس همکاری می‌کند. از معلمان وی در تهران می‌توان به خانم دکتر آذین موحد استاد دانشگاه تهران و در امریکا می‌توان به دکتر شاونا تامپسِن و دماره مک‌گیل و لیون بایسی اشاره کرد. وی همچنین در مسترکلاس‌های نوازندگان معتبر فلوت همچون جیمز گالوی، رَنسوم ویلسن، مکسِنس لاریو، ژولین بودیمان، جین بکسترسر، دِماره مک‌گیل، الکسا استیل، کریستینا جنینگز، لیسا گارنر و بردلی گارنر شرکت داشته است.
وی در دوران اقامت در ایران از سنین پایین با آنسامبل‌های بسیاری همچون ارکستر موسیقی نو و گروه موسیقی تهران و گروه موسیقی یارآوا فعالیت اجرایی خود را شروع کرد و همکاری با ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر مجلسی پارسیان، ارکستر شهرداری تهران و دیگر آنسامبل/ارکسترهای تهران را در کارنامه‌ی خود دارد. وی همینطور با ارکستر سمفونیک و آنسامبل بادیِ تی‌سی‌یو به عنوان نوازنده‌ی فلوت اول همکاری می‌کند  و همچنین به عنوان نوازنده‌ی فلوت باروک با آنسامبل موسیقی قدیم دانشگاه همکاری دارد. همچنین وی همکاری گسترده‌ای با طیف بزرگی از آهنگسازان ایرانی داشته است که حاصل آن معرفی و اجرای بیش از ده‌ها اثر جدید برای فلوت و همکاری و نوازندگی در ضبط بیش از 7 آلبوم موسیقی بوده است که از بین آنها می‌توان به ضبط مجموعه‌ای از قطعات فلوت ایرانی برای انجمن فلوت ایران اشاره کرد. قطعاتِ اجرا شده یا همکاری(Commission) شده توسط وی در جشنواره‌های داخلی و خارجی برنده‌ی عناوین مختلفی شده‌اند. از همکاری‌های اخیر وی می‌توان به دوقطعه‌ی جدید از آهنگسازان ایرانی (رضا نکیسا و کوشیار شاهرودی) برای فلوت اشاره کرد که در آگوست 2016 به دعوت انجمن ملی فلوت امریکا در ایالت کالیفرنیا به اجرا رسیده‌اند.
مهرداد غلامی برنده‌ی جوایز و بورسیه‌های تحصیلی متعددی در ایران و امریکا است که از میان آنان می‌توان به دریافتِ بورسیه‌ی کامل تحصیلی از 10 دانشگاه امریکا ( همچون دانشگاه‌های راتگرز، مینه‌سوتا، تگزاس، کارولینا، اکلاهوما، نبراسکا و ..) و همینطور جوایزی همچون بورسیه‌ی هیکسون-لید از دانشگاه نبراسکا و بورسیه‌ی استارز از تی‌سی‌یو اشاره کرد. همینطور وی به عنوان یکی از برگزیدگان جایزه‌ی افتخاری جامعه‌ی پای-کاپا-لاندا در امریکا شد که به دانشجوهایی با دستاورد و تلاش علمی-اجرایی در حوزه‌ی موسیقی اهدا می‌شود. در ایران نیز وی برنده‌ی رتبه اول کنکور هنر(86)، نفر اول جشنواره‌ی فجر، جشنواره‌ی جوان، برگزیده‌ی کنکور فلوت و دیگر جشنواره‌های داخلی است. مهرداد به تازگی به عنوان برنده‌ی مسابقه‌ی کنسرتونوازی با ارکستر تی‌سی‌یو به عنوان تک‌نواز فانتزی کارمن را اجرا کرد.
مهرداد غلامی در ایران، امریکا و آلمان به اجرای رسیتال و برنامه پرداخته است.
gholami2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهرداد غلامی-گذرموسیقی